به گزارش پایگاه خبری اعتبار به نقل از موج، شنیده ها حاکی از این است که این دو بانک و موسسه هم اکنون در حال مذاکره برای ادغام هستند.
یکی از این بانک ها دارای مجوز بوده اما به دلیل عدم افزایش سرمایه به حال تعلیق درآمده و به همین دلیل چندی است که به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی یا باید برای ادامه فعالیت افزایش سرمایه بدهد یا باید ادغام شود.
بانک در شرف تاسیس دیگر که قرار است با این بانک و موسسه اخطار گرفته به نوعی ادغام شود، طبق شنیده های ما هنوز درگیر دریافت مجوز است اما به دلایلی نامعلوم به آن مجوز اعطا نکردند؛ نام تایید شده این بانک در شرف تاسیس برگرفته از یکی از اقوام آریایی است.
همچنین موسسه اخطار گرفته نیز بر طبق شنیده های ما آمادگی دارد تا با این دو بانک ادغام شود.
به این ترتیب، باید گفت یکی از این بانک ها توانسته تا مرحله اخذ مجوز از بانک مرکزی پیش برود و این امر از حسن های بزرگ این مجموعه است، بانک در شرف تاسیس دیگر سرمایه 400 میلیاردی در اختیار دارد و این مسئله از نقاط قوت آن به شمار می رود و موسسه اخطار گرفته نیز به دلیل آنکه مذاکراتش با بانک مرکزی پیرامون اخذ مجوز بی ثمر بوده با این دو بانک وارد رایزنی به منظور ادغام شده است.
با ادغام این دو بانک و موسسه اخطار گرفته، یک بانک تجاری تاسیس خواهد شد و طبق آخرین توافقات نام آن بانکی که برگرفته از اقوام آریایی است، انتخاب می شود.
این گزارش حاکی است، بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی خبرگزاری موج، بانک های مذکور بانک  لغو مجوزشده  آرین و بانک در شرف تاسیس ماد هستند و موسسه اعتباری مذکور هم موسسه اعتماد ایرانیان است که چندین بار خطاب اخطارهای بانک مرکزی قرار گرفته است.

http://www.etebarnews.com/fa/news/3/bodyView/14797/ادغام.دو.بانک.با.یک.موسسه.اعتباری.html

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 خرداد 1391    | توسط:    | طبقه بندی: اخبار،     | نظرات()