بینا- معاون اجتماعی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی (فتا) در گرامیداشت سالروز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر که در مؤسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان برگزار شد،با تأکید بر اینکه اقشار مختلف مردم باید با فضای سایبری آشنا باشند، گفت: پلیس فتا اجازه آزادی عمل به مجرمان اینترنتی نمی‌دهد.
به گزارش بینا، سرهنگ پاسدار سید محسن میربهرسی، اظهار داشت: پلیس فتا، سرقت از بانک و سیستم‌های مجازی را تهدید نمی‌داند بلکه تهدید اصلی عدم آگاهی مردم از این فضا است.معاون اجتماعی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی (فتا) یادآور شد: زمانی که بانکداری الکترونیکی وارد کشور شد به دنبال آن تبعاً جرم‌های مرتبط با این موضوع نیز شکل گرفت.
وی خاطرنشان کرد: سارقان فضای سایبری با سارقان دیگر کاملاً متفاوتند، زیرا در فضای اینترنت و سایبری سارق در کمال امنیت و آرامش اقدام می‌کند، ضمن آنکه مکان و زمان خاصی ندارد.
میربهرسی با بیان اینکه اجازه آزادی عمل به مجرمان اینترنتی نمی‌دهیم، تأکید کرد: مجرمان اینترنتی نباید احساس آزادی عمل داشته باشند.
وی با اشاره به فعالیت‌های مؤسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان، تصریح کرد: جمعی از ایثارگران دفاع مقدس و بازنشستگان لشکری و کشوری از سهامداران این مؤسسه هستند.
بنابراین گزارش در ادامه این مراسم، یکی از سهامداران مؤسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان اظهارداشت: 2 هزار و 500 سهامدار این مؤسسه از بازنشستگان نیروهای مسلح، جانبازان، آزادگان و دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس هستند.
محمدیان با اشاره به فعالیت 2500 نفر در این مجموعه، ادامه داد: در شرکت‌های مختلف زیرمجموعه نیز 4 هزار نفر به صورت مستقیم فعال هستند.
وی ادامه داد: با استفاده از تجربه تعاونی اعتبار ثامن‌الائمه، توانستیم در کوتاه‌ترین زمان مؤسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان را شکل دهیم.
وی افزود: احداث اولین کارخانه سیمان سفید شرق کشور در منطقه گناباد از طریق فعالیت‌های این مؤسسه کلید خورد و پروژه در حال ساخت و ساز است.
محمدیان ادامه داد: همچنین در بخش سیستم‌های الکترونیکی فعالیت‌های بزرگی با همکاری مرکز مخابرات، شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی کلید زده‌ایم.
وی با بیان اینکه کارآفرینی برای ما یکی از اولویت‌ های اصلی است، گفت:‌ سهامداران مؤسسه مالی و اعتباری ایرانیان اغلب همان سهامداران مجموعه ثامن‌الائمه هستند.
بنابراین گزارش مؤسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان در سال 1378 توسط جمعی از بسیجیان فعالیت خود را در قالب تعاونی اعتبار شهید علویان گناباد آغاز کرد و 9 سال بعد توسط شرکتی که متعلق به 3 هزار نفر سهامدار از قشر سپاه پاسداران و خانواده‌های شهدا و ایثارگران بود، تقویت شد و سپس به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان تغییرنام یافت.
‌این تعاونی در سال 89 با اخذ مجوز از بانک مرکزی نسبت به تغییر نام از تعاونی اعتبار به مؤسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان (در شرف تأسیس) اقدام کرد.

http://www.bina.ir/news/index.php?option=com_content&view=article&id=14206&Itemid=119    لینک خبر

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 خرداد 1391    | توسط:    | طبقه بندی: اخبار،     | نظرات()