به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» محمد مهدی پورسلیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به توافقات وزارت تعاون و بانك مركزی برای ساماندهی تعاونی‌های اعتباری اظهار داشت:‌ 22 اسفند سال 89 موسسه اعتماد ایرانیان بعنوان یكی از 14 موسسات مجاز در شرف تأسیس شناخته و 7 تعاونی نیز در آن ادغام شدند.
وی با اشاره 600 شعبه این موسسه در سراسر كشور درباره مراحل دریافت مجوز موسسه اعتماد ایرانیان افزود: البته در اولین بازرسی بانك مركزی در سال گذشته 17 مورد ایراد به موسسه وارد شد.
رئیس هیات مدیره موسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان گفت: برخی از ایرادات مذكور برطرف و برخی دیگر نیز به برگزاری مجامع موكول شد، موسسه به دنبال رفع ایرادات وارده از سوی بانك مركزی است.
پورسلیمی با اشاره به تذكر اخیر بانك مركزی به موسسه اعتماد ایرانیان، تصریح كرد: عملكرد مدیرعامل سابق موسسه یكی از ایراداتی بود كه بانك مركزی وارد كرد البته در چارچوب قوانین در آینده نزدیك مدیر عامل جدید را معرفی خواهیم كرد.
وی با تأكید براینكه به زودی مشكلات اعلام شده برطرف می‌شود، افزود: بخشنامه مدیر كل نظارت بر بانك‌های بانك مركزی به این معنا بود كه بانك‌ها تا اطلاع ثانوی از ارائه خدمات به این موسسه خودداری كنند و به معنای توقف فعالیت ما نبود.
رئیس هیات مدیره موسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان اذعان داشت: بانك مركزی سودهای سپرده موسسه را مغایر با بسته سیاستی-نظارتی اعلام كرده و همین هم دلیل تذكر اخیر است.
پورسلیمی از تغییرات در نرخ‌های سود سپرده موسسه اعتماد ایرانیان بعد از بخشنامه اخیر بانك مركزی خبر داد.

نوشته شده در تاریخ جمعه 14 مرداد 1390    | توسط:    | طبقه بندی: اخبار،     | نظرات()